GORDIC Distributor východ

Informační systémy
pro státní správu, samosprávu a bankovnictví 

Účastnili jsme se ROAD SHOW 2017 – My a naše bezpečnost v Olomouci

Pracovníci Gordic se zúčastnili ROAD SHOW 2017 v Olomouci, konané 5.9.2017, pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka. Gordic byl na této akci jako jeden z hlavních partnerů.

V dopolední části probíhala XIII. Konference samospráv Olomouckého kraje a Setkání starostů Olomouckého kraje u příležitosti připomenutí 20 let od povodní. Bylo prezentováno fungování a podpora kraje z pohledu dotačních titulů a oblastí s nimi spojených. Zejména z oblasti životního prostředí (Kotlíkové dotace) a dopravní infrastruktury. Této dopolední části se účastnili převážně starostové z olomouckého kraje, a mezi prezentujícími nechyběl ani hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a jeho náměstci.
 

Odpolední část ROAD SHOW 2017 – My a naše bezpečnost byla zahájena krátkým video připomenutím tragických povodní z roku 1997. Na to navázal 1. Blok – Povodně a sucho, následoval 2. Blok – Kybernetická bezpečnost. Od této části byl účastníkem diskuzního fóra i náš odborný pracovník z oblasti kybernetické bezpečnosti Kamil Virág, senior konzultant IS/ICT společnosti GORDIC a security consultant platformy KYBEZ a byla zde zdůrazněna důležitost kybernetické bezpečnosti státu, problematika zákona o kybernetické bezpečnosti nebo vznik Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Jedním z hlavních témat bylo také téma nedostatku odborníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a jejich výchova v rámci českého školství.
 

Na tento blok navazovala diskuze o bezpečnosti obyvatel a to zejména z pohledu ochrany tzv. měkkých cílů spojených s hrozbou teroristických útoků.
 

Jako poslední přišla na řadu Role průmyslu, vědy a výzkumu jako součást bezpečnosti regionu proběhla prezentace jednotlivých partnerů akce. Závěrem tohoto bloku dostal slovo i náš odborník Kamil Virág, který v krátkosti představil naši platformu KYBEZ, neopomenul informovat o možnosti bezplatné dotazníkové analýzy kybernetické bezpečnosti prostřednictvím KYBEZ BEAN.
 

Zveřejněno: 3. 10. 2017
Zdroj: KORAC
 

Související odkazy

  • Vyberte si z produktů GORDIC
    Velkým institucím je určen informační systém GINIS®. Menší organizace si vyberou z tří desítek modulů systému GORDIC® Express.
  • Kontakty na distributora
    Oslovte nás třeba s poptávkou. Rádi vám připravíme výhodné řešení vašich potřeb.
 

GORDIC® Distributor - východ > Účastnili jsme se ROAD SHOW 2017 – My a naše bezpečnost v Olomouci

 

© BNSOFT s.r.o. GORDIC® Distributor | webdesign: tvorba webových stránek a SEO Užitečnýweb.cz & ASI.cz | obsah: kontakty
Přihlásit