GORDIC Distributor východ

Informační systémy
pro státní správu, samosprávu a bankovnictví 

Nová funkčnost v GINIS POK a zkušenosti z Města Litovel

Od nového roku přibyla do modulu pokladna možnost vybrat si z očekávaných plateb více pohybů najednou. Dochází tím k zrychlení práce v modulu a většímu přehledu o placených pohledávkách plátcem. 

Výběr z očekávaných plateb se řídí společným znakem rodiny – případně skupiny, za kterou chce plátce zaplatit. Může jít o stejné příjmení rodiny, ale dle praxe jde spíše o stejnou adresu, případně jde-li o velký bytový dům, tak o kombinaci obou předchozích nejčastějších znaků rodiny/skupiny za kterou přišel plátce zaplatit. Stejně tak může být společným znakem cokoli jiného.

 

Pokladní vybere z očekávaných plateb požadované pohyby, aniž by musela znovu a znovu zadávat ty samé vyhledávací podmínky. Jak je výběr hotov, tak volbu potvrdí a na pokladní doklad se přenesou vybrané platby.

 

Novou funkčnost si pokladní mohou jednoduše vypnout, nebo zapnout. Modul si tuto volbu pamatuje i pro další spuštění. Uživatelé se mohou rozhodnout, zda tuto funkčnost využijí či nikoli.

 

Cituji vyjádření k nové funkčnosti jednoho ze zákazníků, kterým je Město Litovel:

„Změnu v systému pokladny jsem velmi přivítala, už jsem o tom uvažovala od doby mého nástupu, protože z praxe vím, že opravdu většina lidí chodí platit na pokladnu raději osobně / Město Litovel má cca 10 tisíc obyvatel/ asi 10% platí přes účet, ale zbytek lidí přichází platit za celou svou rodinu, tudíž zbytečně klapat do počítače jméno Novák František, Nováková Ludmila, Novák Bedřich ,Nováková Helena+ pes bylo velmi náročné na ruce a také na zrak a dále na čas, takto si napíšu Novák /a stačí jen ulice / a už mi vyskočí všichni Nováci a jejich další jiné pohledávky / což je také novinkou/ to znamená popelnice, psi, nájem pozemku ,popřípadě i pokuty a já dvěma kliky myší mám hotový doklad. Práci to velmi usnadnilo a jsem za to velice ráda. Protože ve špičce odpadů od ledna do června mě denně navštíví v průměru 60 lidí. Skoro všichni lidé platí za celou rodinu, která má bydliště na jedné adrese / v průměru 3 – 6 osob / což je i logické a proto tento systém velmi pomohl. Předtím jsem musela každého zvlášť vyhledat. Během jednoho týdne jsem si tak zvykla, že už bych teda neměnila za starý program“ napsala pokladní Města Litovel Šárka Březinová. 

 

Autor: Ing. Radek Svozil

Zveřejněno: 31. 5. 2017
Zdroj: KORAC
 

Související odkazy

  • Vyberte si z produktů GORDIC
    Velkým institucím je určen informační systém GINIS®. Menší organizace si vyberou z tří desítek modulů systému GORDIC® Express.
  • Kontakty na distributora
    Oslovte nás třeba s poptávkou. Rádi vám připravíme výhodné řešení vašich potřeb.
 

GORDIC® Distributor - východ > Nová funkčnost v GINIS POK a zkušenosti z Města Litovel

 

© BNSOFT s.r.o. GORDIC® Distributor | webdesign: tvorba webových stránek a SEO Užitečnýweb.cz & ASI.cz | obsah: kontakty
Přihlásit