GORDIC Distributor východ

Informační systémy
pro státní správu, samosprávu a bankovnictví 

Cloud AZURE jako řešení pro Úřad pro kontrolu nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Na začátku tohoto roku byla zřízena nová kapitola státního rozpočtu reprezentovaná ústředním úřadem státní správy - Úřad pro kontrolu nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Tato organizace je zajímává zejména ze tří důvodů:

 

  • Jedná se o organizaci s nejdelším názvem ve veřejné správě.
  • Je zřízena jak již název napovídá za účelem kontrolování vynakládání financí a sledování dodržování limitů na jednotlivé kampaně (včetně prezidentských voleb) a je jedinou institucí v ČR, která má oprávnění a zároveň povinnost tyto výdaje politických stran, hnutí a jednotlivců kontrolovat.
  • Vzhledem ke svému založení na tzv. „na zelené louce“, tedy bez jakéhokoli zázemí čelili představitelé této instituce od jejího založení nemalým zejména administrativním překážkám. Po vysoutěžení ekonomického informačního systému, jímž se stal IS GINIS od firmy GORDIC spol. s.r.o., nastal problém kde informační systém provozovat. Vzhledem k tomu, že úřad neměl dořešené zázemí, natož vysoutěžené vlastní hardwarové prostředí (vlastní servery a počítače pro zaměstnance), nebylo možné jej provozovat přímo u něj. GORDIC spol. s.r.o. funguje mimo jiné jako oficiální partner softwarové firmy Microsoft, která vytvořila cloud AZURE. Ke cloudovým řešením přistupuje veřejná správa prozatím velmi pozvolnu. U zákazníka se nemusí nacházet žádné vlastní servery, ale pouze díky počítači pracovníka a připojení k internetu se připojí pracovník do tzv. „cloudu“ – neboli virtuálního prostředí na serveru, který je umístěn „někde“ v rámci EU a na tomto stroji vykonává svoji činnost. Výhodou pro organizaci je, že se nemusí vůbec starat o stav serverů, řešit jejich zálohování, nákup nových součástek či celých serverů v případě zastarání. Organizace si pouze „pronajme“ část výkonu velmi výkonného serveru a díky dalším pronajímatelům se tak cenově dostane pod úroveň nákladů na vlastní zařízení. Díky partnerství těchto dvou firem je IS GINIS plně provozovatelný v prostředí MS AZURE. Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí se tak stal vůbec první kapitolou státního rozpočtu, která své kompletní fungování v rámci oblasti rozpočtu, účetnictví, výkaznictví a mzdové/personální oblasti přesunula do cloudu.

 

Zveřejněno: 22. 5. 2017
Zdroj: BNSOFT
 

Související odkazy

  • Vyberte si z produktů GORDIC
    Velkým institucím je určen informační systém GINIS®. Menší organizace si vyberou z tří desítek modulů systému GORDIC® Express.
  • Kontakty na distributora
    Oslovte nás třeba s poptávkou. Rádi vám připravíme výhodné řešení vašich potřeb.
 

GORDIC® Distributor - východ > Cloud AZURE jako řešení pro Úřad pro kontrolu nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

 

© BNSOFT s.r.o. GORDIC® Distributor | webdesign: tvorba webových stránek a SEO Užitečnýweb.cz & ASI.cz | obsah: kontakty
Přihlásit